Tydzień indyjski w Goldchess – 25 lutego, pula nagród $2500

Portal Goldchess ma nowego patrona. Jest nim utalentowany indyjski arcymistrz, nadzieja indyjskich szachów, Vidit Santosh Gujrathi.
Dla uhonorowania go organizujemy w lutym tydzień indyjski.
W turnieju Non Stop będą zadania na pozycjach z partii Vidit vs Arun Prasad, oraz cudowne dziecko z Iranu, Alireza Firouzja vs Sahaj Grover, który jest zwycięzcą obu turniejów Goldchess w Delhi. Obie te partie zostały przegrane przez…białe.
Ale, proszę państwa, na portalu Goldchess nasz Patron jest niezwyciężony, a w świecie Goldchess, nie przegrywają także cudowne dzieci. Alirezę miałem przyjemność poznać osobiście, podczas turnieju Goldchess w Armenii, w Erewaniu.
Dlatego zadaniem graczy będzie wygrać wszystkie partie-zadania, białymi.
Jeśli zagra w turnieju GM Sahaj Grover, będzie miał okazję pokonać samego siebie, grając przeciwko swojej pozycji z partii z Alirezą. Alireza będzie mógł z kolei doświadczyć, jak można było ograć Grovera, chociaż nie do końca jest to prawda, bo GM Grover gra dużo silniej niż nasz komputer szachowy CEEC.
Turniej dodatkowy
Zapowiadają się więc niezłe emocje, i tu uwaga, jeżeli gracze nie rozwiążą któregoś z zadań będzie ono dostępne przez cały tydzień, po weryfikacji wpisowego i nagrody, aż do zrobienia go przez któregoś z graczy turniejowych lub nowych. Jednak tu pierwszeństwo do nagrody będą mieli gracze z Indii, dopiero jak nikt z Indii nie przyśle prawidłowego rozwiązania, nagrodę otrzyma gracz z innego państwa, o ile oczywiście przyśle prawidłowe rozwiązanie.
Zapraszamy