Goldchess – nie ma nic prostszego

Najważniejsza zasada w Goldchess: zawsze musisz zakładać, że:
1. CEEC zagra inaczej lub słabiej niż myślisz.
2. Zagra tak jak chcesz, jeśli go do tego zachęcisz.
CEEC lubi wchodzić w pułapki i to twój sposób na wygranie partii.

Zasadą jest że w Goldchess gramy od podanej pozycji z naszym komputerem szachowym CEEC.
Pierwszą czynnością jest pobranie ze strony /www.goldchess.com-Wieża-pobierz/programu szachowego i kodów w celu zrobienia pełnej wersji. 2 kody –Unlock- i –Serial number- wpisujemy w oznaczone rubryki.
Dla graczy z USA i innych, posiadających komputery Apple, mamy w –Pobierz- program Wine Bottler, który po pobraniu go sprawi, że CEEC będzie grał na ich komputerach.
Wybór gry
* W grach darmowych, Genius Test i Gold 0 można grać bez rejestracji i logowania, pozycję zadania można pobrać w Genius Test w -play now-, a w Gold 0 w –News-. Treść zadania jest tam opisana. Rozwiązanie zadania w tych obu grach można przysłać mailem /w pliku CEEC z rozszerzeniem .pgn/ na adres contact@goldchess.com.
Gracze którzy pobrali pozycję zadania w Gold 0 przez –zagraj- i zrobili procedurę „zakupu” bezpłatnej gry Gold 0, mogą zapisywać swoje rozwiązania w zakładce –zapisz- gry Gold 0.

*W Turniejach Rosija-America /$50 000 nagród/ i Independent Chess Department /$25 000 nagród/, po opłaceniu wpisowego, system otwiera dostęp do pobrania pozycji zadania łącznie z opisem treści zadania. Rozwiązania zapisujemy w zakładkach –zapisz- tych gier.
Grając z komputerem CEEC można cofać do woli, zmieniać ruchy i kontynuacje, szukając żądanego rozwiązania.
Niezmienna jest tylko zasada że wygrywa gracz który pierwszy przyśle mailem /Genius Test, Gold 0/, bądź zapisze swoje rozwiązanie w zakładce –zapisz-, swojej gry. W Independent nie liczy się kto pierwszy zapisze, ale kto będzie miał najlepszy czas rozwiązania /ten wygrywa/.
Dodatkowo, jeśli gracz nie zrobi rozwiązania w danej grze, zawsze jest ono podane / w Info gry lub Winners/ i może sobie sprawdzić jak wygląda i jak należało grać , aby wygrać.
Generalnie mamy 2 rodzaje rozwiązań, mat /m/ i victory /v/, kiedy komputer poddaje się, wyświetlając –resign-.
W pliku rozwiązania po oznaczeniu rodzaju rozwiązania podana jest również pozycja, żeby gracz wiedział od którego momentu jest rozwiązanie, np. m22-pos.12, v20-pos.10.
Oto całość wiedzy i informacji potrzebnych graczowi – uczestnikowi turnieju do szczęścia. 
W razie innej niewiedzy zapraszamy do FAQ, lub można zapytać mailowo /contact@goldchess.com/.
Z pozdrowieniami
Zespół Goldchess