Sam przeciwko całemu światu


Jestem amatorem, gram na poziomie II kategorii europejskiej.
Stworzyłem Goldchess. Około 20 000 partii wygranych z edukacyjnym komputerem CEEC.
Prawie 20 lat pracy, zabawy w szachy, tworzenia partii, napisania 2 książek. A będzie tych partii znacznie więcej, bo Goldchess jest jak Wikipedia. Codziennie, grający u nas szachiści tworzą jakieś szachowe perełki, które systematycznie powiększają naszą chessbase. Ich twórcy, zapiszą się złotymi zgłoskami w historii szachów. Na 20 000 partii aktualnie mamy około 2000 własnych błyskotliwych, zapierających dech w piersiach, partii. I wszystkie sukcesywnie wniesiemy szachom w wianie.

Od 2012 roku Goldchess ma swój dom, stronę goldchess.com. Tu są nasze turnieje, cotygodniowe, codzienne, oraz otwarte 24 godziny na dobę, w których każdy może zagrać o dowolnej, dogodnej dla  siebie porze.
My coś przynosimy i dajemy szachom. Nową wiedzę, nowe idee, nowy styl gry. I uczymy. Jak budować wygrane pozycje i jak je wygrywać. Nasz komputer, uroczy przeciwnik wszystkich szachistów,  gra na poziomie na jakim gra 90% populacji szachistów, więc nauczyć się i zastosować nasze techniki można w zasadzie na każdym szachowym turnieju. Zapraszamy do naszego darmowego Training Box, uczcie się i podnoście swój poziom.
Jak wcześniej napisałem, mamy turnieje z wpisowym i wyższymi nagrodami, oraz bezpłatne z mniejszymi, w których możesz zmierzyć się z mistrzami z Armenii i sprawdzić swój szachowy poziom, umiejętności. Grając oczywiście od podanej pozycji przeciwko naszemu komputerowi CEEC.

Dlaczego w tytule jest – sam przeciwko całemu światu? Otóż partie amatora łatwo jest wygrać szybciej z naszym komputerem, co setki razy udowodnili grający u nas szachiści. Amator tworzy je sam i nikt z wielkich ich nie weryfikuje. Zresztą jest to w zasadzie niemożliwe, bo gracze są nieprzewidywalni i jeden szachista, nawet dobry arcymistrz nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego co mogą zagrać.
Zatem amator jest skazany li tylko na siebie. I w takiej oto sytuacji stworzyliśmy turniej Win Faster, w którym trzeba tylko wygrać ruch szybciej od amatora.
Mamy zaplanowane i przygotowane 3 poziomy tego turnieju .  Z 3 partiami i nagrodą główną $1000, z 4 partiami i nagrodą $10 000 i wreszcie z 5 partiami i nagrodą $100 000! Turnieje WF są cyklicznie co tydzień, 3 razy, a raz w miesiącu, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca mamy dla Was… bezpłatny turniej Win Faster z nagrodą $5 000! Teraz pewnie już rozumiecie doskonale, dlaczego – sam przeciwko całemu światu. Tak, Goldchess to wyzwanie amatora dla szachistów całego świata. Wszystkich, nie wyłączając topowych.
Zapraszamy na pierwszą, (28 lutego) i kolejne konfrontacje.
Amator kontra reszta świata!
Tylko na goldchess.com!
====================

Ps.
Drodzy Szachiści
Stworzyliśmy dla Was najpiękniejszą stronę i chcemy do naszego pięknego szachowego świata przyciągnąć miliony szachistów. Z prostego powodu.

Jeden z ważniejszych liderów szachowego rynku nie robi dobrej roboty dla szachów. Jego egoistyczne i egocentryczne podejście stworzyło w szachowym świecie kuriozalną sytuację. Nikt nie współpracuje, wszystkie portale izolują się i… nienawidzą się jak psy (opinia znanego w świecie arcymistrza). Wymieniony blokuje także rozwój szachów we wszystkich możliwych aspektach, traktując każdy nie ich projekt jak wrogą konkurencję. Wyznają przy tym zasadę że mają być tylko oni i nikt więcej. Nie tak i nie tędy droga. Nadto, co jest wysoce nieetyczne i naganne, nie dbają o rozwój szachów, tylko o własny interes.

My chcemy to zmienić i zmienimy. Jak przyjdą do nas miliony szachistów, spowodujemy że szachy zaczną się rozwijać. Nic nie może nas dzielić. Społeczność szachowa to jedna wielka rodzina. Przywrócimy przyjaźń w świecie szachowym, żeby wszystkie portale kochały się i współpracowały ze sobą dla dobra i rozwoju szachów. Być może zabraknie wtedy w tej grupie miejsca dla opisanego, jednak, co wiem już dziś i na pewno, że jeśli tak się stanie, nikt po nim nie będzie płakał.

Świat (szachowy) się przez to nie zawali, a jeśli ma być w nim lider, mądrzejszy i lepszy, będzie i my go  już nawet widzimy. To portal chess24 należący aktualnie do samego Carlsena.

Ten destrukcyjny portal też starał się ich zmarginalizować, zakazując w swoich umowach podpisywanych z współpracownikami na całym świecie, współpracy z nimi i innymi portalami szachowymi. Wrogość to dobra rzecz, ale wśród pawianów, a nie w cywilizowanym świecie. Zatem czy ceo owego portalu, jest pawianem? No cóż, tego dokładnie nie wiemy, ale, nie wykluczamy.

LK (amator)