Goldchess – nasze miejsce w świecie szachów

Na świecie mamy 200 topowych szachistów (2600+) i dziesiątki milionów pozostałych. Zatem ci najlepsi niech grają między sobą swoje szachy, a Goldchess jest dla pozostałych milionów szachistów. Ale, jak któryś  z topowych przyjdzie do Goldchess, następuje rzecz niezwykła i nieprzewidywalna. Traci koronę i przestaje być top szachistą. Znika w tłumie. Ich umiejętności okazują się w Goldchess zbyt małe, aby pokonać nasz edukacyjny komputer lepiej i szybciej od innych. Amatorów nie wyłączając. Dlatego Goldchess jest czymś niezwykłym, fenomenem na skalę światową.
Goldchess to platforma do nauki nowych technik i doskonalenia umiejętności. Gra z naszym edukacyjnym komputerem CEEC pomoże milionom szachistów nauczyć się nowych technik, poprawić swoje umiejętności, wygrywać trudne pozycje i w ogóle wygrywać i to w błyskotliwym stylu Goldchess. NASZE TECHNIKI SĄ MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA NA WSZYSTKICH POZIOMACH. AMATORZY BĘDĄ GRALI JE INACZEJ, ARCYMISTRZOWIE INACZEJ. W SENSIE REALIZACJI IDEI GOLDCHESS.
Istnieje wiele szachowych portali internetowych, na których można grać w szachy i poznać szachową wiedzę. Tyle że oni wszyscy oferują w zasadzie tą samą wiedzę, a my inną, świeżą, dziewiczą, nową i własną.  U nas, www.goldchess.com, mamy turnieje i gry szachowe, puzzle w 4 diagramach z wysokimi nagrodami, o różnych poziomach trudności, dla amatorów i dla najlepszych. U nas możesz się uczyć, możesz grać w naszych turniejach opłacając wpisowe o duże nagrody, lub w darmowych o mniejsze. Aktualnie mamy hit, turniej Daily, odbywający się codziennie, z nagrodą $50 dla najlepszego. Jedna partia-jedna nagroda-jeden zwycięzca.
Na naszej stronie możesz też zagrać z przyjacielem z dowolnego kontynentu i z prawdziwym mistrzem. Goldchess kształci, uczy piękna, bawi.
Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i zalogować, oraz pobrać nasz darmowy program, twojego przeciwnika. U nas poznasz prawdziwe i piękne szachy. Zapraszamy

Nasze oceny
Blitz to zabawa. Ale zabawa która profanuje szachy. W naszej ocenie to – szachy dorożkarskie. Pyk-pyk, pyk-pyk. Granie blitzów, szczególnie na lichess i chess.com, to zwykła strata czasu. Blitzowe partie są słabe, z wieloma błędami i tak naprawdę nic nie wnoszą do dorobku szachowego. A jak tak, to są bezwartościowe. Rozgrywane li tylko dla zabicia czasu, a nie doskonalenia umiejętności. Owszem i tam zdarzają się partie piękne, ale nie zapisywane, przechodzą bez echa i znikają na zawsze. W Goldchess tego nie ma. Mamy inną filozofię i inne ambicje. Gracze grają o atrakcyjne nagrody, partie są zapisywane, a najpiękniejsze przejdą do historii szachów. Wraz z nazwiskami ich twórców, którzy je rozegrali.
Zapraszamy